Misie i szmaciane lalki - towarzysze dzieci wojny

"Moje pogodne dzieciństwo skończyło się 1 września 1939 roku" - to tytuł wystawy czasowej, którą można oglądać w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu. Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.
więcej Misie i szmaciane lalki - towarzysze dzieci wojny

Droga dojazdowa do łambinowckiego muzeum do remontu

Nyskie starostwo znalazło pieniądze na remont drogi dojazdowej do Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. To bardzo potrzebna inwestycja, której realizacja jest planowana w czerwcu.
więcej Droga dojazdowa do łambinowckiego muzeum do remontu

"Kwartet na koniec Czasu" w Opolu

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina oraz Związek Kompozytorów Polskich zapraszają na koncert "Kwartet na koniec Czasu". - Wydarzenie ma być upamiętnieniem śmierci ...
więcej 'Kwartet na koniec Czasu' w Opolu

Wystawa "Zbrodnia katyńska" na Placu Wolności w Opolu

Stowarzyszenie "Rodzina Katyńska" w Opolu i Instytut Pamięci Narodowej zapraszają do obejrzenia wystawy plenerowej zatytułowanej "Zbrodnia katyńska".
więcej Wystawa 'Zbrodnia katyńska' na Placu Wolności w Opolu

Dzięki poezji "Nie tracą pamięci"

To jedyny taki konkurs w Polsce upamiętniający poezję jeniecką. W Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach trwa jubileuszowa, bo XX edycja poetyckich spotkań "Nie traćmy pamięci" adresowana głównie do gimnazjalistów.
więcej Dzięki poezji 'Nie tracą pamięci'

XX edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej

W najbliższy piątek 13 kwietnia w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu odbędzie się wojewódzki finał XX edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci”. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 10.00. Laureatów ...
więcej XX edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej