Strażnik w obozie jenieckim - służba jak każda inna?

Czy służba w charakterze strażnika pilnującego jeńców w obozie była normalną służbą wojskową - na to pytanie starają się odpowiedzieć naukowcy z Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach.
więcej Strażnik w obozie jenieckim - służba jak każda inna?

Co się stało po wojnie z komendantami obozu Lamsdorf? Śledztwo historyków

Powojenna historia dziesięciu komendantów jednego z największych obozów jenieckich II wojny światowej w Lamsdorf jest właśnie obiektem śledztwa historyków z Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. To w tym obozie byli więzieni ...
więcej Co się stało po wojnie z komendantami obozu Lamsdorf? Śledztwo historyków

Komendanci Stalagu Lamsdorf na celowniku naukowców

Historia dziesięciu komendantów jednego z największych obozów jenieckich II wojny światowej w Lamsdorf jest obiektem badań Marii Buly z Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach.
więcej Komendanci Stalagu Lamsdorf na celowniku naukowców

„Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej”

25 listopada o godz. 15.00 gośćmi Muzeum Dulag 121 będą dr Violetta Rezler-Wasilewska – dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach oraz dr Piotr Stanek – autor wystawy “Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej” ...
więcej „Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej”

CMJW zaprasza na spotkanie członków rodzin jenieckich

Do poniedziałku Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach przyjmuje zgłoszenia na tegoroczne spotkanie rodzin jenieckich. Dla wielu osób często to jedyna okazja na zdobycie informacji o wojennych losach swoich krewnych.
więcej CMJW zaprasza na spotkanie członków rodzin jenieckich