
Aktualności
Stowarzyszenie Przyjaciół CMJW ma swoje logo
Nie tylko Muzeum dopracowuje swój system identyfikacji wizualnej. Dołączyło do nas Stowarzyszenie Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych, które od niedawna ma logotyp.
Za projekt znaku graficznego SPCMJW odpowiada Studio Widok z Krakowa. Ta sama pracownia stoi za identyfikacją wizualną Muzeum, dzięki czemu uzyskany teraz efekt stanowi logiczną, spójną koncepcyjnie całość. Autorzy logotypu sięgnęli po zredukowany do prostych, mocnych linii wizerunek Pomnika Martyrologii Jeńców Wojennych, zastępując przy tym jeden z graficznych pylonów zgeometryzowanym sercem. Bardzo celnie oddaje to ideę Stowarzyszenia, które wszak jako instytucja pożytku publicznego gromadzi wokół siebie osoby sympatyzujące z Muzeum i na różne sposoby wpierające jego działalność. Logo Stowarzyszenia, analogicznie do znaku graficznego naszej instytucji, istnieje w kilku wariantach: bez typografii, z typografią ograniczoną do akronimu oraz z pełną nazwą organizacji – prezentujemy je poniżej.
Przy okazji, jako że zbliża się końcowy termin rozliczenia roku podatkowego, pragniemy zachęcić wszystkich, którzy jeszcze mają ten obowiązek przed sobą, do przekazania 1,5% podatku dochodowego na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół CMJW. Dzięki Państwa darowiznom ta dobrze radząca sobie organizacja non-profit może rozwijać się i wprowadzać w życie kolejne ciekawe pomysły, w tym projekty społeczne związane z edukacją historyczną i obywatelską.
Stowarzyszenie Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych
ul. Minorytów 3, 45-017 Opole
KRS: 0000224452
konto: 64 1240 5178 1111 0010 8213 2324
Dziękujemy za wsparcie!