Poznań i Drezno goszczą nasze wystawy

W ostatnim czasie odnotowujemy ożywiony ruch wystaw czasowych: do Drezna pojechała nasza ekspozycja Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej, natomiast do Poznania wysłaliśmy wystawę Lamsdorf/Łambinowice. Archeologia miejsca pamięci.

W ślad za pierwszą z wystaw do stolicy Saksonii 5 października br. udała się z-ca dyrektor dr Renata Kobylarz-Buła, której wystąpienie podczas wernisażu miało nieco inny niż zazwyczaj charakter, bowiem przybrało postać dłuższego wykładu przybliżającego losy polskich jeńców przetrzymywanych od jesieni 1944 r. w stalagach i oflagach, w szczególności tych lokowanych na terenie Saksonii, m.in. w: Hohnstein, Zeithain czy Colditz. Organizacją wydarzenia zajęło się Niemiecko-Polskie Towarzystwo Saksonii eV oraz Kraszewski-Museum przy wsparciu Münchner-Platz-Komitees eV. Wystawę można oglądać w Kraszewski-Museum do 3 listopada br. 

Z kolei wernisaż wystawy Lamsdorf/Łambinowice. Archeologia miejsca pamięci odbył się 9 października w Bibliotece Wydziału Historii UAM. Wprowadzenia w jej tematykę dokonała dyrektor Muzeum dr Violetta Rezler-Wasielewska w towarzystwie prof. Michała Pawlety – współautora ekspozycji (obok dr. Dawida Kobiałki i dr. Kamila Karskiego) i jednocześnie pracownika naukowego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wystawa pozostanie w Poznaniu do 2 grudnia br.

 

Wernisaż wystawy...
Wystawa...
Muzeum...
Wystawa "Koniec i...
Wystawa "Koniec i...
wstecz