Ogłoszenie wyników V edycji ogólnopolskiego konkursu na projekt edukacyjny pt. Póki nie jest za późno

23 maja 2013 r. w siedzibie muzeum Łambinowicach ogłoszono wyniki V edycji ogólnopolskiego konkursu na projekt edukacyjny pt. Póki nie jest za późno, zorganizowanego przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli dr hab. Andrzej Krzysztof Kunert, Sekretarz Generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Józef Sebesta, Marszałek Województwa Opolskiego. Patron medialny sprawowali: "Nowa Trybuna Opolska", Radio Opole i TVP Opole.

Do V edycji ogólnopolskiego konkursu na projekt edukacyjny pt. Póki nie jest za późno zostały zgłoszone 33 prace. Z przyczyn formalnych 7 projektów nie zostało dopuszczonych do oceny przez komisję. Jury konkursu w składzie: mgr Bartosz Bezpałko (sekretarz - CMJW w Łambinowicach-Opolu), dr Renata Kobylarz-Buła (członek - CMJW w Łambinowicach-Opolu), dr Iwona Konopnicka (przewodnicząca - pracownik naukowy Uniwersytetu Opolskiego w Opolu), dr Joanna Lusek (członek - CMJW w Łambinowicach-Opolu), mgr Dorota Musiał (członek - CMJW w Łambinowicach-Opolu) przyznało:

I nagrodę Jakubowi Królowi i Patrykowi Żarłokowi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bierwcach za projekt pt. Tylko mi Ciebie żal? Opowieść o Stanisławie Wernerze (157,5 pkt.),

II nagrodę Mirosławie Syrek, Adrianowi Murzynowi, Dawidowi Saliszowi, Remigiuszowi Dwornickiemu, Karolinie Dowiat i Pawłowi Tyralikowi z Zespołu Szkół nr 6 w Tychach za projekt pt. Przeszłość wiecznie żywa (149,5 pkt.),

III nagrodę ex aequo Barbarze Bech z Gimnazjum nr 2 im. Jakuba Krauthofera-Krotowskiego w Mosinie za projekt pt. Z potrzeby serca. Historia wojenna Stefana Becha (148 pkt.),

III nagrodę ex aequo Mateuszowi Wojciechowskiemu z Zespołu Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie za projekt pt. Problem upamiętnienia dokonań społeczności żydowskiej w życiu gospodarczym Lipna (148 pkt.),

wyróżnienie Racheli Antosz-Rekuckiej z Gimnazjum w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej za projekt pt. Winniśmy im chociaż pamięć - losy społeczności żydowskiej w Mszanie Dolnej (147,5 pkt.).

Autorzy pozostałych zakwalifikowanych prac zostali uhonorowani dyplomami za udział w konkursie. Członkowie Jury oraz dyrekcja Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu docenili tym samym ich autentyczne zainteresowanie historią, wytrwałość w zdobywaniu wiedzy oraz umiejętność jej twórczego zaprezentowania, a także wrażliwość i odpowiedzialną postawę wobec dziedzictwa historycznego.

Wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie, serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do dal-szych wysiłków w poznawaniu (samodzielnym, z rodziną, z koleżankami i kolegami, z nauczycielami) historii miejsc pamięci w najbliższej okolicy, ich pielęgnowaniu oraz upowszechnianiu wiedzy o nich. Zapraszamy też do śledzenia naszej strony internetowej w poszukiwaniu informacji o kolejnej edycji konkursu.

W gronie instytucji, organizacji i przedsiębiorstw, którym składamy podziękowania, są:

  • Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa
  • Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
  • Opolski Urząd Wojewódzki
  • Sejmik Województwa Opolskiego
  • Bank Spółdzielczy "Bank Rolników" w Opolu
  • Wodociągi i Kanalizacja w Opolu sp. z o.o.
  • Starostwo Powiatowe w Nysie
  • Kuratorium Oświaty w Opolu
  • Starostwo Powiatowe w Opolu
  • Urząd Gminy Łambinowice
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu

Bez wsparcia oraz życzliwości wielu osób i instytucji zorganizowanie kolejnej edycji konkursu oraz zakup atrakcyjnych nagród dla laureatów nie byłyby możliwe.

wstecz