Aktualności
Święto Pamięci w Łambinowicach

<i>Święto Pamięci</i> w Łambinowicach

28 sierpnia (środa) w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach odbyło się Święto Pamięci, zorganizowane przez uczestników i opiekunów XIX Międzynarodowego Obozu Młodzieżowego, przy wsparciu władz wojewódzkich i gminnych oraz naszego muzeum.


Więcej

75 rocznica wybuchu II wojny światowej

75 rocznica wybuchu II wojny światowej

Dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu i Wójt Gminy Łambinowice zapraszają na uroczystość upamiętniającą 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej, która odbędzie się 1 września (poniedziałek) o godz. 10.00 w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach, przed Pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych.


Więcej

XIX Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy w Łambinowicach

XIX Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy w Łambinowicach

Od 18 sierpnia (poniedziałek) w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach trwa XIX Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy, z udziałem młodzieży z Niemiec, Polski i Ukrainy.


Więcej

70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Uprzejmie informujemy, że 1 sierpnia o godz. 10.00 przy Pomniku Powstańców Warszawskich - Jeńców Stalagu 344 Lamsdorf złożymy kwiaty i zapalimy znicze, by uczcić w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którym bliska jest pamięć o tym wydarzeniu, serdecznie zapraszamy.


Więcej

Wystawa Jeńcy wojenni - europejska pamięć. Łambinowice - muzeum i miejsce pamięci w Zamku w Mosznej

Wystawa <i>Jeńcy wojenni - europejska pamięć. Łambinowice - muzeum i miejsce pamięci</i> w Zamku w Mosznej

10 lipca (czwartek) o godz. 17.00 w Zamku w Mosznej odbędzie się otwarcie wystawy czasowej pt. Jeńcy wojenni - europejska pamięć. Łambinowice - muzeum i miejsce pamięcii, przygotowanej przez nasze muzeum.
Serdecznie zapraszamy!


Więcej

Nowa wystawa czasowa w Opolu
Zapraszamy do zwiedzania w siedzibie muzeum w Opolu wystawy czasowej pt. Pomeranija. Serbscy jeńcy wojenni w II Okręgu Wojskowym Wehrmachtu 1941-1945. Wystawa będzie prezentowana w terminie 25 czerwca-31 sierpnia 2014 r. Wystawa czasowa pt. <i>Zbrodnia i pamięć. Bykownia - czwarty cmentarz katyński</i>

Więcej
Uwaga!
Ciasteczka