Aktualności
Relacja z konferencji pt. "O tym się nie godało..." ЛaгepЯ - Internierung - wyzwolenie? Górny Śląsk od 1945 roku

logo CMJW

25 listopada (środa) w Centrum Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w Radzionkowie zorganizowana została konferencja podsumowująca obchody Roku Pamięci Ofiar Tragedii Górnośląskiej w województwie śląskim. Współorganizatorami tego spotkania byli Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach i nasza placówka.


Więcej

Relacja ze spotkania z dr Anną Zapalec

24 listopada odbyło się spotkanie z dr Anną Zapalec z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, autorką książki Druga strona sojuszu. Żołnierze brytyjscy w Polsce w czasie II wojny światowej.


Więcej

Spotkanie z cyklu "Twarze Opola" - pt. Waltera Świerca śląskie bytowanie

Spotkanie z cyklu "Twarze Opola" - pt. <i>Waltera Świerca śląskie bytowanie</i>

26 listopada (czwartek), o godz. 17.00 zapraszamy do budynku Muzeum w Opolu na piąte w tym roku spotkanie z cyklu "Twarze Opola". Tym razem naszym gościem będzie pedagog, samorządowiec, regionalista, były wieloletni dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu - Walter Świerc. Spotkanie poprowadzi: prof. dr hab. Michał Lis.


Więcej

Międzynarodowa konferencja naukowa "70 lat po wojnie. Niemiecki i radziecki system jeniecki w badaniach naukowych"

Międzynarodowa konferencja naukowa "70 lat po wojnie. Niemiecki i radziecki system jeniecki w badaniach naukowych"

20 listopada (piątek) w budynku muzeum w Łambinowicach odbyła się konferencja naukowa poświęcona badaniom naukowym nad niemieckim i radzieckim systemem jenieckim w czasie II wojny światowej. Udział w niej wzięli pracownicy muzeów-miejsc pamięci oraz przedstawiciele świata nauki z Polski, Niemiec i Rosji.


Więcej

Jubileusz 50-lecia Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu

Za nami uroczystość jubileuszu 50-lecia naszego Muzeum, nad którą honorowy patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. 19 listopada, w trakcie jubileuszowej konferencji w Filharmonii Opolskiej goście wysłuchali referatu dyrektor placówki i okolicznościowych przemówień przedstawicieli władz. Przyglądali się ceremonii wręczenia odznaczeń, a także debacie dyrektorów muzeów martyrologicznych, o teraźniejszości i przyszłości tych instytucji. Obchodom towarzyszyły otwarcie wystawy czasowej w muzeum oraz koncert jubileuszowy w Filharmonii Opolskiej.


Więcej

Nowa wystawa czasowa w Opolu

Zapraszamy do zwiedzenia w siedzibie muzeum w Opolu wystawy pt. 51/50 Wystawa jubileuszowa Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.

Wystawa będzie prezentowana do 31 grudnia 2015 r.

Wystawa czasowa pt. <i>51/50 Wystawa jubileuszowa Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu</i>

Więcej
Konkursy!
Uwaga!
Ciasteczka