Aktualności
Nowy nabytek muzeum

Miednica

Pomimo że nasze Muzeum istnieje już 50 lat ciągle jeszcze zgłaszają się do nas osoby, które przechowują w swoich domach pamiątki związane z historią poligonu i obozów w Lamsdorf/Łambinowicach. Kilka dni temu z takim właśnie przedmiotem: miednicą sygnowaną znakami poligonu Lamsdorf, pojawiła się u nas pani Marzena Skut z Przechodu. Przekazana pamiątka wzbogaci naszą kolekcję sprzętu i wyposażenia obozowego. Serdecznie dziękujemy darczyńcy!


Więcej

Pracownicy Muzeum na konferencji we Wrocławiu

logo CMJW

12 czerwca pracownicy Muzeum wzięli udział w ogólnopolskiej konferencji naukowo-dydaktycznej Edukacja w miejscach pamięci. Przestrzeń uświadomiona i doświadczona, zorganizowanej przez Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Udział w tym przedsięwzięciu wzięły Dorota Musiał oraz dr Anna Wickiewicz z Działu Edukacji i Wystaw.


Więcej

Relacja z konferencji poświęconej miejscom upamiętniającym zbrodnie nazistowskie w Polsce i Niemczech

logo CMJW

13 czerwca w Berlinie skończyła się trwająca dwa dni konferencja naukowa pt. Gedenkstätten an NS-Verbrechen in Polen und Deutschland. Von Mahnstätten über zeithistorische Museen zu Tourismusorten / Miejsca upamiętnienia zbrodni narodowosocjalistycznych w Polsce i Niemczech. Od pomników przestrogi poprzez współczesne muzea do atrakcji turystycznych.


Więcej

Relacja ze spotkania z prof. dr hab. Stanisławem Sławomirem Nicieją pt. Opole i ja

Twarze Opola - Stanisław S. Nicieja

12 czerwca w siedzibie Muzeum przy ul. Minorytów 3, odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Twarze Opola". Bohaterem spotkania był rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Stanisław Sławomir Nicieja.


Więcej

Dzień otwarty w archiwum

Dzień otwarty w archiwum

18 czerwca (czwartek) odbędzie się dzień otwarty w archiwum naszego muzeum. Jest to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, jakie skarby skrywa muzealne Archiwum oraz dowiedzieć się, jak opiekujemy się dziedzictwem kulturowym. Będzie można zajrzeć do magazynu archiwalnego, poznać codzienną pracę archiwisty a także spróbować odnaleźć w aktach ślady swojej rodziny.


Więcej

Nowa wystawa czasowa w Opolu

Zapraszamy do zwiedzenia w siedzibie muzeum w Opolu wystawy pt. Gołąbek pokoju, przygotowanej przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie

Wystawa będzie prezentowana do 16 lipca 2015 r.

Wystawa czasowa pt. <i>Gołąbek pokoju</i>

Więcej
Konkursy!
Uwaga!
Ciasteczka