Aktualności
Seminarium edukacyjne w IPN we Wrocławiu

CMJW - Seminarium edukacyjne

16 października pracownicy muzeum uczestniczyli w seminarium edukacyjnym, zorganizowanym przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN we Wrocławiu oraz Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.


Więcej

Relacja z Międzynarodowego Forum dla nauczycieli Łambinowice-Osthofen-Hinzert

CMJW - Międzynarodowe Forum dla nauczycieli

Od 13 do 14 października w Muzeum w Opolu i Łambinowicach przebywała grupa nauczycieli z Czech, Niemiec i Polski, uczestników Międzynarodowego Forum Łambinowice-Osthofen-Hinzert. Organizatorami tego realizowanego już od siedmiu lat projektu są Kuratorium Oświaty w Opolu i Landowa Centrala Kształcenia Politycznego Nadrenii - Palatynatu.


Więcej

Otwarcie wystawy fotografii Wojciecha Grzędzińskiego pt. "Pustka"

CMJW - Wystawa fotografii Wojciecha Grzędzińskiego pt. "Pustka"

10 października w muzeum w Opolu gościliśmy Wojciecha Grzędzińskiego, autora zdjęć otwartej tego dnia wystawy czasowej pt. "Pustka". Ekspozycja prezentowana jest w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii.


Więcej

Wystawa fotografii Wojciecha Grzędzińskiego pt. "Pustka"

CMJW - Wystawa fotografii Wojciecha Grzędzińskiego pt. "Pustka"

Zapraszamy na otwarcie wystawy pt. "Pustka", prezentowanej w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii. Jej wernisaż odbędzie się 10 października br. o godz. 18.00 w opolskiej siedzibie Muzeum przy ul. Minorytów 3. Zapraszamy!


Więcej

Relacja z obchodów 70 rocznicy przybycia pierwszego transportu Powstańców Warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf

70 rocznica przybycia I transportu Powstańców Warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf

6 października odbyła się uroczystość upamiętniająca 70 rocznicę przybycia pierwszego transportu Powstańców Warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf (Łambinowice). Obchody odbywały się pod honorowym patronatem Wojewody Opolskiego, Ryszarda Wilczyńskiego i Marszałka Województwa Opolskiego, Andrzeja Buły. Ich organizatorami byli: Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Opolski Zarząd Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Więźniów Politycznych, Urząd Gminy w Łambinowicach, Stowarzyszenie Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu oraz nasze Muzeum.


Więcej

Nowa wystawa czasowa w Opolu
Zapraszamy do zwiedzenia w siedzibie muzeum w Opolu wystawy fotografii Wojciecha Grzędzińskiego pt. Afghanistan. Wystawa będzie prezentowana w terminie 10-24 października 2014 r. w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii. Wystawa czasowa pt. <i>W obiektywie wroga. Niemieccy fotoreporterzy w okupowanej Warszawie 1939-1945</i>

Więcej
Uwaga!
Ciasteczka