Aktualności
Wielkanoc 2014

Nie traćmy pamięci

Szanowni Państwo

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocy życzymy Państwu wszystkiego co najlepsze, zdrowia, pogody ducha, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole i długich spacerów w ciepłe, wiosenne dni.


Więcej

Spotkanie pt. Ożywianie metalu... Marian Nowak - życie i twórczość

Nie traćmy pamięci

24 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 w opolskiej siedzibie muzeum odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Twarze Opola". Będzie ono poświęcone sylwetce Mariana Nowaka, rzeźbiarza-metaloplastyka, którego prace stały się rozpoznawalnymi symbolami Opola. Spotkanie poprowadzi dr Krzysztof Sebastian Ożóg, historyk sztuki i wykładowca akademicki na Uniwersytecie Opolskim.


Więcej

Sprawozdanie z przebiegu XXII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej Nie traćmy pamięci

Nie traćmy pamięci

11 kwietnia (piątek) w budynku muzeum w Łambinowicach odbył się finał XXII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej Nie traćmy pamięci. Przedsięwzięcie to, którego współorganizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, Starostwo Powiatowe w Nysie, odbywało się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego, Andrzeja Buły i Starosty Opolskiego, Henryka Lakwy. Patronat medialny nad konkursem sprawowali: Radio Opole, TVP Opole oraz "Nowa Trybuna Opolska".


Więcej

Relacja z wernisażu wystawy czasowej pt. "Zbrodnia i pamięć. Bykownia - czwarty cmentarz katyński".

wenisaż wystawy czasowej

8 kwietnia br. (wtorek) o godz. 13.00 w siedzibie muzeum w Opolu miało miejsce otwarcie nowej wystawy czasowej pt. Zbrodnia i pamięć. Bykownia - czwarty cmentarz katyński, przygotowanej przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.


Więcej

Finał wojewódzki XXII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej "Nie traćmy pamięci"

logo CMJW

11 kwietnia 2014 r. (piątek) w siedzibie muzeum w Łambinowicach odbędzie się wojewódzki finał XXII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej "Nie traćmy pamięci". Przedsięwzięcie to, którego współorganizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu oraz Starostwo Powiatowe w Nysie, odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego, Andrzeja Buły i Starosty Opolskiego, Henryka Lakwy. Patronat medialny nad konkursem sprawują: Radio Opole, TVP Opole oraz "Nowa Trybuna Opolska".


Więcej

Nowa wystawa czasowa w Opolu
Zapraszamy do zwiedzania w siedzibie muzeum w Opolu wystawy czasowej pt. Zbrodnia i pamięć. Bykownia - czwarty cmentarz katyński. Wystawa będzie prezentowana w terminie 8-28 kwietnia 2014 r. Wystawa czasowa pt. <i>Zbrodnia i pamięć. Bykownia - czwarty cmentarz katyński</i>

Więcej
Konkursy!
Uwaga!