Aktualności
Spotkanie związane z wydaniem książki prof. dr hab. Anny Matuchniak-Krasuskiej pt. Za drutami oflagów. Studium socjologiczne

Za drutami oflagów. Studium socjologiczne

12 grudnia (piątek) o godz. 13.00 w opolskiej siedzibie muzeum odbyło się spotkanie promujące książkę prof. dr hab. Anny Matuchniak-Krasuskiej pt. Za drutami oflagów. Studium socjologiczne, której wydawcą jest muzeum.


Więcej

Relacja ze spotkania z Bogusławem Szybkowskim pt. Moje pasje

Twarze Opola - Bogusław Szybkowski

9 grudnia o godz. 17.00 odbyło się spotkanie z cyklu "Twarze Opola", poświęcone Bogusławowi Szybkowskiemu, znawcy fotografii i filokartystyki śląskiej oraz opolskiemu wydawcy. Prowadził je Sławoj Dubiel, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i opolskiej Fundacji Warsztatów Fotograficznych 2.8.


Więcej

Spotkanie związane z wydaniem książki prof. dr hab. Anny Matuchniak-Krasuskiej pt. Za drutami oflagów. Studium socjologiczne.

<i>Za drutami oflagów. Studium socjologiczne</i>

12 grudnia (piątek) o godz. 13.00 w siedzibie muzeum w Opolu przy ul. Minorytów 3 odbędzie się spotkanie związane z wydaniem książki prof. dr hab. Anny Matuchniak-Krasuskiej pt. Za drutami oflagów. Studium socjologiczne.


Więcej

Spotkanie z Bogusławem Szybkowskim pt. Moje pasje

Twarze Opola-Bogusław Szybkowski

Stowarzyszenie Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców w Łambinowicach-Opolu oraz nasze muzeum zapraszają 9 grudnia o godz. 17.00 na ostatnie spotkanie z cyklu "Twarze Opola", poświęcone Bogusławowi Szybkowskiemu, znawcy fotografii i filokartystyki śląskiej oraz opolskiemu wydawcy. Spotkanie poprowadzi Sławoj Dubiel, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i opolskiej Fundacji Warsztatów Fotograficznych 2.8.


Więcej

Relacja z otwarcia nowej wystawy czasowej pt. Jan Karski. Człowiek wolności.

Jan Karski. Człowiek wolności

3 grudnia 2014 r. w opolskiej siedzibie Muzeum odbyło się otwarcie wystawy pt. Jan Karski. Człowiek wolności, przygotowanej przez Muzeum Historii Polski w Warszawie. Prezentacja ekspozycji odbywa się z okazji Roku Jana Karskiego 2014 i jest kolejnym przedsięwzięciem, realizowanym w ramach Dni Karskiego w Opolu. Współorganizatorem wernisażu było Stowarzyszenie Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.


Więcej

Nowa wystawa czasowa w Opolu
Zapraszamy do zwiedzenia w siedzibie muzeum w Opolu wystawy pt. Jan Karski. Człowiek Wolności. Wystawa będzie prezentowana do 30 stycznia 2015 r. Wystawa czasowa pt. <i>Wolność i zniewolenie</i>

Więcej
Konkursy!
Uwaga!
Ciasteczka