Aktualności
XX Międzynarodowy Obóz Młodzieży

XX Międzynarodowy Obóz Młodzieży

Od 2 do 16 sierpnia w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach trwać będzie XX jubileuszowy Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy. Wezmą w nim udział młodzi ludzie z Niemiec, Polski i Ukrainy.


Więcej

Pamiętamy o Powstaniu Warszawskim

71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia (sobota) o godz. 10.00 zapraszamy do złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przed Pomnikiem Powstańców Warszawskich - Jeńców Stalagu 344 Lamsdorf. W ten sposób chcemy uczcić w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach 71 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.


Więcej

Przypadkowe znalezisko

Przypadkowe znalezisko

Pomimo upływu 70 lat od zakończenia wojny mieszkańcy Łambinowic i okolic wciąż znajdują przedmioty należące do jeńców obozów Lamsdorf. Takimi są też przekazane w ostatnim czasie do zbiorów Muzeum, dwa ręcznie wykonane noże, znalezione na terenie po byłym Stalagu 318/VIII F (344) Lamsdorf.


Więcej

Wystawa z okazji 50-lecia Muzeum - otwarcie w listopadzie

logo CMJW

50 skarbów na 50-lecie Muzeum to tytuł roboczy najnowszej wystawy czasowej, którą obecnie przygotowujemy. Jest ona ważnym elementem jubileuszu 50-lecia naszego Muzeum. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Więcej

Z sentymentalną wizytą

logo CMJW

Lato to czas niezapomnianych wizyt, zarówno dla nas muzealników, ale przede wszystkim dla rodzin byłych jeńców, które właśnie w tym czasie bardzo licznie przyjeżdżają do Łambinowic z odległych zakątków świata.


Więcej

Nowa wystawa czasowa w Opolu

Zapraszamy do zwiedzenia w siedzibie muzeum w Opolu wystawy pt. Gołąbek pokoju, przygotowanej przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie

Wystawa będzie prezentowana do 16 lipca 2015 r.

Wystawa czasowa pt. <i>Gołąbek pokoju</i>

Więcej
Konkursy!
Uwaga!
Ciasteczka