Aktualności
Konkursy dla dzieci i młodzieży w Muzeum

Konkursy dla dzieci i młodzieży w Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu

Zapraszamy do udziału w przyszłorocznych edycjach konkursów: IX edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy Historycznej Obozy w Lamsdorf/Łambinowicach (1870-1946). Historia i współczesność, XXIII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej Nie traćmy pamięci oraz VII edycji ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny pt. Póki nie jest za późno.


Więcej

IX Dni Otwarte Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu

IX Dni Otwarte Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu

Od 25 do 28 listopada 2014 r. zapraszamy do siedziby naszego muzeum w Łambinowicach na IX Dni Otwarte, które w tym roku będą odbywały się pod hasłem Warszawa 1944. Przystanek Lamsdorf.


Więcej

Relacja ze spotkania pt. Adam Zbiegieni. Artysta plastyk - architekt

Twarze Opola - Adam Zbiegieni

13 listopada o godz. 17.00 w siedzibie muzeum w Opolu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Twarze Opola". Tym razem poświęcone było Adamowi Zbiegieniemu, artyście plastykowi i architektowi zarazem. Spotkanie poprowadziła Ludmiła Sobolewska, członek opolskiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków - Polska Sztuka Użytkowa.


Więcej

Wirtualna wystawa kolekcji Andrzeja i Krystyny Mystkowskich

CMJW - Zakup kolekcji korespondencji jenieckiej Andrzeja i Krystyny Mystkowskich z lat II wojny światowej

Zakupiony w ramach projektu zbiór kolekcji korespondencji jenieckiej Andrzeja i Krystyny Mystkowskich liczący w sumie 766 oryginalnych walorów filatelistyczno-historycznych mamy przyjemność Państwu zaprezentować w formie wirtualnej wystawy.


Więcej

Spotkanie pt. Adam Zbiegieni artysta plastyk - architekt

Twarze Opola - Adam Zbiegieni

Stowarzyszenie Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców w Łambinowicach-Opolu oraz nasze muzeum zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Twarze Opola", poświęcone tym razem sylwetce Adama Zbiegieniego artyście plastykowi - architektowi. Spotkanie poprowadzi Ludmiła Sobolewska, członek ZPAP-PSU, Okręg Opole.


Więcej

Nowa wystawa czasowa w Opolu
Zapraszamy do zwiedzenia w siedzibie muzeum w Opolu wystawy sztuki pt. Wolność i zniewolenie. Wystawa będzie prezentowana do 25 listopada 2014 r. Wstęp wolny. Wystawa czasowa pt. <i>Wolność i zniewolenie</i>

Więcej
Konkursy!
Uwaga!
Ciasteczka